Як доглядати за пальто

Що може бути прекрасніше драпового пальто? Хіба що кашемірове. А ще прекрасніше кашемірового може бути тільки чисте і доглянуте кашемірове пальто. У цій статті ми розповімо, як саме треба доглядати за пальто, як його чистити і як зберігати.

По-перше, перш ніж що-небудь робити з пальто, уважно вивчіть ярлички. Саме там виробник відкриває всі секрети догляду. Швидше за все, ви побачите рекомендацію - прати тільки в хімчистці. Побачили? Зберетеся прати - обов'язково дотримуйтесь їй!

І буде чудово, якщо ви візьмете за правило здавати пальто в хімчистку кожен раз перед початком сезону або в кінці. Як би акуратно ви його не носили, пам'ятайте, що наша шкіра виділяє жири, які можуть зіпсувати тканину (особливо страждають комір і манжети). Тому така профілактика йому не завадить.

Плями від вина, кави або чорнила

Якщо ви виявили на своєму пальто плями від вина, кави або чорнила, то краще не експериментуйте і відразу віднесіть його в хімчистку.
Якщо заборони на вологу чистку немає і пляма не критична, то її можна спробувати видалити спеціальним засобом для виведення плям для делікатних тканин або шерсті. Нанесіть трохи засобу на пляму і обережно промокніть його губкою або м'якою тканиною.

Важливо!

Ні в якому разі не використовуйте жорстку щітку. Кашемір скачюється!

Плями на рідкій основі

Якщо ви поставили на пальто пляму на рідкій основі (наприклад, крапнули кави), то швидко притисніть до плями суху тканину або серветку, щоб основна волога вбралася. Мікрофібра - прекрасний варіант, тому що вона вбирає вологу краще за всіх. Але ні в якому разі не тріть!

Народні методи

Звичайно, для видалення плям можна спробувати і всякі народні способи, але тільки в разі, якщо це пальто не надто дороге для вас і ви готові ризикнути його зовнішнім виглядом. Хто попереджений, той озброєний!

Шерсть і пил

Щоб видалити пил, шерсть, волосся і дрібний бруд з пальто, скористайтеся роликом з липкою основою. Пару рухів і пальто стане чистим.

Прання пальто

Якщо на ярлику немає заборони на прання у пральній машині, то пальто можна випрати. Обов'язково дотримуйтеся умов, які написані на ярлику! Кашемір і шерсть - це дуже делікатні тканини. Неправильно обраний температурний режим або не та програма можуть до невпізнанності змінити ваше пальто.